Copyrights @ Journal 2014 - Designed By Templateism - SEO Plugin by MyBloggerLab

Kosmetyki dla Panów - kilka słow o goleniu

Share

Jak wiecie uwielbiam Rogera Federera i już nie długo gdy rozpocznie się turniej US Open ( zazdroszczę koleżankom w NY, które mogą się na niego wybrać:) będę śledziła jego tenisowe zmagania. Gdy szykowałam się do pisania tego posta znalazłam zdjęcia Rogera z kampanii dla Gillette i tak udało mi się po raz kolejny połączyć dwie moje pasje do tenisa i kosmetyków w temacie o goleniu. Tak, o goleniu. I tym razem będzie to post dla panów, a w zasadzie dla młodzieńców i ewentualnie dla ich mam.
Mam w domu nastolatka, który zaczął się golić. Jak taki młody człowiek, może rozeznać się w tych wszystkich maszynkach, nożykach, żelach i pod włos, z włosem i itd itp.
Oczywiście, starszy wiekiem golący się, czyli zwykle, tata lub inny krewniak służy radą. A co jeśli go nie ma pod ręką? Rady mamy zbywa się mruknięciem, bo co też kobieta może wiedzieć o goleniu. A jednak zachęcam takiego młodzieńca do poczytania tego co teraz napiszę.

Oto co eksperci Gillette mówią o goleniu:


Twarz jest wizytówką każdego mężczyzny. Odpowiednio dobrane do cery kosmetyki do golenia zamienią codzienną rutynę w dawkę przyjemności. Produkty bogate w składniki odżywcze i nawilżające nadadzą skórze gładkość, dzięki której mężczyzna poczuje się atrakcyjnie. Zdrowy i pewny siebie wygląd sprawi, że osiąganie kolejnych celów stanie się prostsze .
Właściwa pielęgnacja twarzy powinna być kompleksowa i opierać się na produktach o podobnym składzie, które przygotowują skórę do usuwania zarostu i pomagają jej przywrócić wilgotność oraz odbudować barierę lipidową. Kosmetyki powinny być odpowiednio dobrane do typu skóry i zawierać substancje nawilżające, a także łagodzące. Maszynki powinny być wyposażone w doskonałej jakości ostrza redukujące tarcie i optymalizujące poślizg. Kompleksowość bazuje na odpowiedniej jakości maszynce do golenia oraz preparatach zawierających substancje nawilżające jak np. żel do golenia oraz balsam lub krem po goleniu.

Etap 1 PRZED GOLENIEM
Skórę należy przemyć łagodnym tonikiem lub żelem do mycia twarzy np. żel do mycia twarzy Gillette Series, aby usunąć zanieczyszczenia i pozostałości sebum otaczającego powierzchnię włosa. Oczyszczenie skóry gwarantuje zmiękczenie włosków, dzięki czemu golenie staje się łatwiejsze. Przygotowanie twarzy do golenia, optymalizuje rezultaty, zwiększa komfort i minimalizuje podrażnienia skóry.

Etap 2 GOLENIE
Podczas golenia, warto nałożyć żel, który stanowi warstwę ochronną zapobiegającą podrażnieniom. Preparat zawiera składniki pielęgnacyjne o działaniu nawilżającym i odżywczym, umożliwia również łatwiejszy poślizg maszynki i dokładne golenie blisko skóry. Żele marki Gillette są dostępne w kilku wariantach, w tym do skóry wrażliwej i posiadają formułę potrójnej ochrony, która minimalizuje ryzyko powstania zacięć, zaczerwienień oraz napięcia skóry. Golenie powinno się wykonywać przy użyciu maszynki wysokiej jakości, jak np. maszynki serii Gillette Mach 3, która dzięki 3 ostrzowej powierzchni golącej z powłoką Anti Friction gwarantuje komfort golenia. Została ona również wyposażona w pogrubiony pasek nawilżający Indicator, który zawiera olejki roślinne gwarantujące lepszy poślizg maszynki. Ważnym elementem jest sposób prowadzenia ostrza. Maszynkę należy przesuwać zdecydowanie, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, naciągając skórę i nie naciskając jednak zbyt mocno ostrzem na skórę.
Etap 3 PO GOLENIU
Aby przywrócić wilgotność i odbudować barierę lipidową po goleniu warto użyć kremu lub balsamu po goleniu np. Gillette Series. Preparat ten łagodzi, odżywia i nawilża skórę oraz zmniejsza jej napięcie po goleniu. Badania wskazują, że wiele mężczyzn nawilża skórę po zabiegu golenia dość nieregularnie lub wcale. To nie pomagają niestety skórze w regeneracji utraconego podczas golenia naskórka i skutkuje nasilonymi objawami podrażnienia, pieczenia czy swędzenia. Stosowanie produktu nawilżającego jest konieczne, aby zapewnić skórze, zwłaszcza wrażliwej, dobrą kondycję. Do tego typu skóry balsam jest najbardziej rekomendowaną formą produktu po goleniu. Sprzyja szybszej regeneracji skóry po goleniu i powstających w trakcie tego zabiegu mikrourazach.

A teraz co potrafi Roger:)



Po za tym my dziewczyny golimy nogi, często waszymi maszynkami:)

4 komentarze:

  1. :) Roger!!! (zbiera szczękę z podłogi)
    Niby to nie temat przewodni tego posta, ale... US Open zapowiada się arcyciekawie (chyba nawet bardziej niż zwykle w ostatnich latach).
    A co do golenia - to sie z radami zgodzę (mając nad głową swojego chłopaka)... a najwazniejsza jest WYMIANA żyletek na nowe, ostre i CZYSTE!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny post, z wieloma rzeczami się zgadzam ;) Umycie twarzy przed goleniem jest bardzo ważne - z mojego doświadczenia i przodków wynika, że jak się twarzy dokładnie nie umyje to podrażnienie i wypryski murowane. Od siebie jeszcze dodam, że nienawidzę golić się piankami czy żelami które się pienią. To może dziwne, bo w końcu czym się golić jak nie tym, ale można znaleźć żele i kremy, które się nie pienią lub spróbować golić się łagodnym żelem do mycia twarzy (jak choćby micelarny z biedronki, który do mycia się nie nadaje). Wszystko lepiej widać, maszynka się tak szybko nie zapycha i łatwiej potem ją wyczyścić. Co jeszcze to ja nie potrafię golić się z włosem, zawsze potem czuję się niedogolony i twarz nigdy nie jest tak gładka jak po goleniu pod włos. Może moja cera zachwycona nie jest z tego powodu, ale nie mam też przez to dużych problemów z podrażnieniami.

    OdpowiedzUsuń
  3. dobry post ;D na pewno jakiś młodzian skorzysta ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. mój tata używam gillette . ; DDDD

    OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy:)