Copyrights @ Journal 2014 - Designed By Templateism - SEO Plugin by MyBloggerLab

, ,

W krainie zapachów - Idylle Eau Sublime Guerlain

Share
W 2009 roku pokazałam zapach Idylle Guerlain, który wykreował Thierry Wasser . Dziś Idylle zostaje stworzona na nowo, w kompozycji która opowiada historię róży i wody. Eau Sublime… Eau dla zmysłowej pieszczoty kropli deszczu. Sublime dla Bułgarskiej Róży, która ujawnia cały swój splendor. Thierry Wasser postanowił połączyć w sercu Idylle Eau Sublime ekstrakt z róży z wodą różaną. Bezprecedensowy duet w perfumeryjnym świecie , który połączył tradycję z innowacją. Woda różana jest ważną częścią dziedzictwa Domu Guerlain od 1830 roku, wraz z Lait de rose (mleczkiem różanym), L’eau de rose distillée non spiritueuse (destylowaną bezalkoholową wodą różaną) oraz Alkoolat de roses (alkoholu różanym). Ale tym razem zestawiono ją z ekstraktem z róży.
To odważny krok, który podkreśla Bułgarską Różę i odsłania wszystkie twarze tego kwiatu. Niczym podróż do samego źródła, gdzie poruszone zmysły dokonują odkrycia tej zapachowej perły.


Różana woda.
Osiąga się ją za pomocą destylacji kwiatu. To długi i skrupulatny proces, podobny do produkcji wyrafinowanych alkoholi. Zachowuje wszystkie aromaty róży. Para, która unosi się nad gotującą wodą, niesie zapachowe molekuły i przenosi je przez spiralę chłodnicy, powoli skraplając się jak dotrze do zbieralnika. Woda, która wpływa do zbieralnika, to właśnie woda różana. Na jej powierzchni pływają olejki eteryczne, które zostaną zebrane, aby stworzyć ekstrakt z róży.

W Idylle Sublime, Thierry Wasser chciał wyrazić tysiąc i jedną twarz róży:
Jej delikatność i przejrzystość… gdy w nocy jej płatki zostają zroszone rosą, po tym jak wigoć z gór kładzie na nich swój welon świeżości.
Jej promienną kobiecość… gdy budzi się o świcie, w dolinie róż pośród miejscowości Kazanlak, Kałofer i Karlovo w Bułgarii. Kwiat o trzydziestu płatkach kwitnie i wyzwala najczystszy zapach, z delikatnie pieprznymi akcentami maliny i liczi. Jest ostrożnie zrywany ręcznie, zanim słońce osiągnie zenit.
Wiodącą nicią całej kompozycji Idylle Eau Sublime jest właśnie ten piękny kwiat, który pokazuje swoje liczne, kontrastujące oblicza.
W nucie głowy, woda różana ujawnia swoją kruchą i delikatną stronę, w parze z akordem liczi. Następnie, ekstrakt z róży ukazuje stopniowo zmysłowość kwiatu. W nucie głębi i u podstawy zapachu, zmysłowe i lekkie akordy przypraw i owoców łączą się z duetem jaśminu i brzoskwini. Wszystkie trzy elementy uzupełniają się i wibrują, kierując się stopniowo ku aksamitnym nutom paczuli i białego piżma.
Szyprowy podpis pozostaje. Jego krystaliczna przejrzystość nabiera kształtów i ciepła w kontakcie ze skórą.

Dla Idylle Eau Sublime stworzono nowy wariant złotej kropelki.
Zapach nabiera koloru płatków – delikatnego różu, który ujawnia swoje odcienie przez krystaliczne światło szkła. Także pudełko przybiera nowy wygląd - ma odcień skóry, jest mniejsze i nieskończenie szlachetne.
Oszczędny i ponadczasowy design plasuje Idylle Eau Sublime pośród historycznego dziedzictwa Guerlain.

cena:
woda toaletowa 70 ml 315 zł
woda toaletowa 100 ml 392 zł

5 komentarze:

 1. Buteleczka wygląda ślicznie, ale jakoś cena mnie nie przekonuje do zakupu :((

  Giveaway u mnie, do wygrania kosmiczna bluzka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. tyle razy podchodzilam do zapachow Guerlaina ale jakos mi one nie pasuja :]

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tego zapachu, zresztą żadnego Guerlaina. Muszę koniecznie powąchać. :)

  OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy:)