Copyrights @ Journal 2014 - Designed By Templateism - SEO Plugin by MyBloggerLab

Inspiracje - top 3 Chanel

Share
Pod wpływem filmu o Coco Chanel zaczęłam się zastanawiać, które z kosmetyków tej firmy są dla mnie kultowe i niezapomniane.
Oczywistym numerem jeden są perfumy Chanel Nr 5, niezwykłe jak na czasy w których powstały, od samej nazwy, aż po zapach. Sama Mademoiselle brała udział w ich tworzeniu, 5 - tka była jej szczęśliwą liczbą i numerem próbki z zapachem. Od 1921 podbija serca kobiet na całym świecie. Jego kompozycję buduje około 80 składników. Główne z nich to jaśmin z Grassu, róża stulistna, olejek sandałowy irys, ylang ylang i aldehyd.
Numer dwa to klasyczna czerwona pomadka. Coco uwielbiała jej kolor, podkreślał czerń jej włosów i wyzwolony styl. Wprowadziła go na salony, przed nią tak zwane przyzwoite kobiety nie podkreślały ust w ten sposób.
Jej ulubione tweedowe wzory zostały powtórzone na różu Les Tissages de Chanel, zawsze przypomina mi jej słynne żakieciki.
A który z kosmetyków Chanel jest dla was tym kultowym?

3 komentarze:

 1. Dla mnie to chyba najbardziej kultowy kosmetyk, to był lakier do paznokci, te lakiery z kolekcji Chanel mają wyraziste kolory, bardzo ładne i dobrze się nakładają na paznokcie i nazwy też są ciekawe jak na przykład.Imperial , Vendetta, Flamme Rose

  OdpowiedzUsuń
 2. ja uwielbiam ich tusze i perfumy Coco Mademoiselle
  a z mody to torbka na lancuszku perly i zakiety pudelka

  OdpowiedzUsuń
 3. Perfumy: 5 i 19.

  OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy:)