Copyrights @ Journal 2014 - Designed By Templateism - SEO Plugin by MyBloggerLab

Pantha rei cz.1 Twarz

Share

Makijaż latem.

Latem jest gorąco, nam jest gorąco i naszemu makijażowi też jest gorąco. Jeśli nie należycie do tego wąskiego grona szczęśliwców, którzy zawsze wyglądają jak z pod igły, to ten wpis jest dla was.
Jak powiedział Heraklit: Pantha rei czyli wszystko płynie.
No dobrze, ale czemu koniecznie na mojej twarzy:)? Na szczęście Można temu zaradzić.

Latem nie dobrze jest obciążać cerę ciężkimi kosmetykami,
krem i podkład powinny więc być lekkie i koniecznie zawierać filtry przeciwsłoneczne. Jeśli macie ładną cerę, to wystarczy zmieszać trochę rozświetlającego podkładu ( np. Joko Smooth & Light, Revlon Beyond Natural Skin Matching Makeup) z waszym ulubionym kremem i ładnie wsmarować w skórę. Da to bardzo lekki, naturalny efekt. Oczywiście można użyć kremu tonującego, jeśli tylko macie jeszcze miejsce na półce na kolejny kosmetyk. Jeśli cera nie jest taka jak byście chciały, nałóżcie najpierw korektor tam gdzie będzie najbardziej potrzebny, a potem wasz ulubiony letni podkład. Strefę T warto lekko oprószyć transparentnym pudrem. Jeśli nie lubicie mazideł na buzi, w upały cudownym rozwiązaniem jest puder mineralny ( np .Mary Kay). Zachowuje się jak podkład,pięknie stapia z cerą i kryje niedoskonałości. Można już kupić minerały prasowane i nie nosić ze sobą nieporęcznego słoiczka. Zamiast różu wystarczy puder brązujący, byle nie za ciemny i nie zbyt świecący. Jeśli cera ma skłonność do błyszczenia, to dodatkowe drobinki z pudru podkreślą ten efekt. Przygotowaną buzię można spryskać preparatem utrwalającym makijaż np. Sephora. W ciągu dnia nie powinno się nanosić kolejnych warstw pudru. Lepiej nosić przy sobie bibułki matujące i dyskretnie usuwać sebum, dzięki temu cera będzie matowa i świeża bez efektu tapety po kilku poprawkach. Ciekawym produktem są bazy pod makijaż które można stosować samodzielnie bez podkładu. Pięknie matują i wygładzają skórę i na dzień wystarczą dla makijażowych minimalistek. Dla jasnej cery polecam cudowny Shiseido The Makeup Smoothing Veil (Baza wygładzająca) daje delikatny efekt świetlistej, czystej cery.
Tak umalowana twarz powinna znieść upalną pogodę i nie będziemy się martwiły świeceniem nie tam gdzie byśmy chciały, za to my będziemy świeciły przykładem. :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Porozmawiajmy:)